گزارش سالانه زیست محیطی پژوهشگاه شاخص پژوه برای ارائه به برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد(UNEP) بررسی شد

اعضا شورای مشورتی میز UNEP پژوهشگاه شاخص پژوه برای دومین بار در یک ماه اخیر با تشکیل جلسه اي ضمن بررسی کلیه فعالیت های انجام گرفته برای برنامه های پیش رو برنامه ریزی نمودند.
در این جلسه ضمن بررسی گزارش تهیه شده توسط پژوهشگاه شاخص پژوه در سال 2016 میلادی با عنوان عضو ناظر و دائمی مجمع محیط زیست سازمان ملل متحد برای ارائه به UNEP ، اولویت ها و موضوعات مهم زیست محیطی کشور و منطقه، از جمله خشکسالی و بحران آب، آلودگی هوا به ویژه در فصول سرد سال، ریزگردها و غيره برای پژوهش و مطالعات آتی پیشنهاد گردید.
ارزیابی شرایط و تمایلات زیست محیطی در سطوح ملی، منطقه‏ای و جهانی، تلاش به منظور انتقال دانش و فناوری برای توسعه پایدار، تشویق به همکاری‏ها و رهیافت¬های نوین در جامعه از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که برای دست یابی به آنها راهکارهایی ارائه گردید.
لازم به ذکر است فعالیت‌های UNEP، سطح وسیعی از موضوعات راجع به جو زمین و اکوسیستم‌های زمینی را تحت پوشش قرار می‌دهد. این موضوعات نقشی قابل توجه را در گسترش قراردادهای بین‌المللی محیطی، ارتقای دانش محیطی توأم با اطلاعات و هر چه روشن تر نمودن راه افراد متعامل با سیاست داشته است. به علاوه کار بر روی گسترش و کاربرد سیاست با دولت‌های ملی و نهادهای منطقه‌ای و همچنین در رابطه با سازمان‌های غیردولتی زيست محیطی (ENGO) را دنبال می‌کند.
گفتنی است UNEP  تاکنون در راستای گسترش رهنمودها و معاهدات مبتنی بر موضوعاتی مرتبط با بازرگانی بین‌المللی، مواد شیمیایی بالقوه مضر، فرامرزی آلودگی هوا و آلودگی آبراه‌های بین‌المللی اقدام به  مساعدت هايي نموده‌است.

9 دی ماه 1395